Eko-Gotowanie

Program TV, Kanał YT, Catering

 

 

 

koncepcja i reżyseria:

Marcin Latałło

 

 

12 x 26 minut

 

ZIELONA KUCHNIA

 

ZAŁOŻENIA

Zielona Kuchnia to kanał o walce z Pandemią poprzez GOTOWANIE, POMAGANIE, DZIAŁANIE: razem będziemy gotować kuchnie dla zdrowia,  dla ekologii i pokoju na świecie. Przy wspólnym stole, na skrzyżowaniu ulic Dobra i ulicy Tamka, aż nad Wisłą i w sąsiedztwie, na Solec, na Lipowej lub aż na Rozbrat i dalej, usiądą gwiazdy, kucharze z różnych stron świata, aby przyrządzić i spożyć wspólny posiłek inspirowany tradycjami kulinarnymi z ich krajów,  i jednocześnie walczyć na rzecz zdrowia, ale też ekologii, pokoju, edukacji, integracji dzieci z różnych środowisk (dzieci wojny, niepełnosprawne oraz bez rodziców) i pomocy najbiedniejszym. Spotkanie gwiazd programów kulinarnych TV i uchodźców z krajów dotkniętych wojną i dyktaturą przy jednym stole, wokół wspólnej idei “Zielonej Planety”. 

 

Zielona Kuchnia to też “wielokulturowy kuskus”, program kulinarny, podczas którego będziemy zgłębiać zasady prostej, zdrowej i smacznej kuchni z całego świata, w każdym odcinku poznając inny kraj, z którego przybywają nasi goście. Jedzenie będzie zdrowe, dietetyczne, pyszne i pięknie podane. Przy stole będziemy rozmawiać na różne aktualne tematy, każdy może tu opowiedzieć o swoim kraju i o zwyczajach przy stole, które tam panują, czy jeść mięso czy nie, i jak, jak wybierać dobrej jakości produkty, jak łączyć je ze sobą. Każdy odcinek będzie miał charakter charakter charytatywny, edukacyjny, ale i rozrywkowy. Będziemy przyrządzać posiłki, a potem je wspólnie konsumować. 

 

Zielona Kuchnia będzie programem skierowanym do szerokiej publiczności. Każdy program będzie prowadzony przez inną zaproszoną gwiazdę, oraz zespół, który przy wspólnym stole będzie rozmawiać i gotować wraz z zaproszonymi do danego odcinka gośćmi, wspierając NGO i fundacji zajmujących się organizacją wsparcia dla inicjatyw pokojowych i pomocy dla ludzie uciekających z krajów dotkniętych wojną lub dyktaturą. Ale #Zielona #Kuchnia to żadna partia, albo że partia wszystkich ludzi.

 

 1. CZAS TRWANIA PROGRAMU
  Jeden wieczór + “Digest” na Youtube itd
 2. PROWADZĄCY

Marcin Latałło, reżyser, aktor, marzyciel. Będziemy też gościć “Guest star” w “Green Kitchen” – jak np aktor Maciej Stuhr i jego żona Kasia, psychodietetyk, lub słynna Nigella Lawson. Potem do każdego odcinka będą zaproszeni inni kucharzy i specjaliści z różnych dziedzin i z całego świata. 

 

 1. GOŚCIE/BOHATEROWIE

Do udziału w każdym odcinku gospodarze będą zapraszać gości: uchodźców, podróżników, aktorów, muzyków, dietetyków…

 

 1. PROWADZĄCY WOBEC GOŚCI
  Zasadą będzie dialog, program w lekkiej formie. Prowadzący będzie animatorem, który poprzez rozmowę i uważne słuchanie gości pozwoli im mówić rzeczy nowe, odważne, niebanalne.

 

 1. KONSTRUKCJA PROGRAMU
  Każdy odcinek to podróż do innego kraju i ogłoszenie “fundraisingu” na cele innej organizacji charytatywnej. Podczas programu poznamy wraz z mieszkającymi w Polsce Syryjczykami tajemnice kuchni bliskiego wschodu, wraz z naszymi gośćmi z Ukrainy odkryjemy specyfikę kuchni nasi sąsiadów, uchodźcy z Tadżykistanu pokażą nam, jak gotować aromatyczny pilaw, sporządzimy wietnamski Pho i wraz z osiadłymi w Polsce od lat Kenijczykami odwiedzimy Afrykę, popijając ich tradycyjne dania musującym napojem imbirowym. Do tego będzie grana muzyka na żywo, a scenografia będzie minimalistyczna; dużo światła, jasne drewno, rośliny, oddające charakter pokojowy naszego programu.

 

 1. BAZA/RESEARCH
  “Green Kitchen” to też autorski pomysł Marcina Latałło na połączenie kuchni i produktów z różnych części świata w prosty, zdrowy i smaczny sposób, aby dania były zarówno dietetyczne, jak i przyjemne dla oka. Będziemy łączyć ludzi i ich zwyczaje, i dzięki temu odkrywać nowe smaki i nowe przepisy, który staną się również przedmiotem książki kucharskiej, zawsze według zasad dietetyki. 

 

Będziemy używać  produktów z najlepszych, sprawdzonych źródeł, od lokalnych dostawców. Będziemy też promować produkty naturalne i zastępcze dla mięsa oraz kosztować smakołyki z odległych zakątków świata.

 

 1. REALIZACJA

Zdjęcia odbędą się w kilku lokalach na Powiślu, od Elektrowni do Galerii Arka pod Mostem Poniatowskiego aż na Rozbrat. Program będzie realizowany na najlepszych kamerach gwarantujących odpowiednią jakość obrazu. Towarzyszyć nam będzie muzyka grana na żywo oraz targi Vintage i różne warsztaty ONLINE: ekologii, gotowania, muzyczne… Animacja i montaż będą stworzone w  studio na Powiślu.

 

 1. PROPOZYCJE TEMATÓW ODCINKÓW
  Następne odcinki to inne miasta lub kraje:  Białoruś, Francja lub dalej… 

 

 1. RAMOWY SCENARIUSZ

Gospodarze witają i przedstawiają gości, zapowiadając temat spotkania. Wspólnie gotujemy, toczy się rozmowa o wybranym menu, o kulturze, z jakiej pochodzą potrawy wybrane na ten dzień, o pochodzeniu ich składników. Potem goście, wspólnie degustując potrawy, dyskutują dalej. Rozmowie towarzyszyć może też oglądanie filmów lub pokazów zdjęć i słuchanie muzyki na żywo.

 

 1. EKIPA

Ekipa będzie lekka, ograniczona do osób odpowiedzialnych za najważniejsze funkcje (reżyser, operator, dźwiękowiec, producent, kucharz, scenograf).

 

ZIELONA KUCHNIA przedstawia:

GREEN KITCHEN STREET PARTY / GREEN STREETS KITCHEN  PARTY?

 

Każdy może dołączyć! ONLINE LUB DOWN HERE – AND NOW

 

Wszyscy jesteście zaproszeni, wirtualnie lub lokalnie, do dołączenia do pierwszej WARSZAWSKIEJ GREEN KITCHEN STREET PARTY! Będą też degustacje produktów lokalnych, zielonych i CBD, wina i piwa oraz herbaty, kawy i ciasteczek! Imprezę inicjuje Marcin Latałło, reżyser, aktor i marzyciel oraz jego goście z całego świata.

 

Podczas naszego programu odwiedzimy różne restauracje na Powiślu, w sercu Warszawy, zjemy domowe pieczywo, wegańskie i mięsne, hummus i specjały z całego świata, a także lokalne owoce i warzywa, i oczywiście DOBRE SAŁATKI DIETETYCZNE oraz tajny sos vinaigrette “SECRET SAUCE”.

 

Możesz przyjść sam i ze swoimi przyjaciółmi lub zalogować się wirtualnie i udostępniać MIŁOŚĆ, pomysły, filmy i zdjęcia we wszystkich mediach społecznościowych. Zaloguj się do naszego wydarzenia i weź udział z dowolnego miejsca, przejdź na zieloną stronę nami.

 

GREEN KITCHEN STREET PARTY zaprasza inne restauracje i bary do naszego programu i do wspólnego uczestnictwa w zmienianiu świata, działając lokalnie, myśląc globalnie, tu i teraz.

 

 

eko targi, eko reklamy, eko plakaty i murale

Powiślu Praga a potem cała Warszawa

GREEN RIVER

GREEN STREETS

GREEN WORLD

+ Muzyka Sztuka i Sport

ONLINE i DOWN HERE

Green Films 

 

Zielona Kuchnia to też konkurs na najlepsze “EkoKino”: najlpesze krótkie filmy reklamujące produkty i zachowania ekologiczne, kręcone na Warszawskim Powiślu, w samym centrum Warszawy i w których KAŻDY może brać udział, na swój sposób. W krótkich filmach będą występować znani aktorzy ale też właściciele sklepów, restauracje i “zwyczajny ludzie” z sąsiedztwa, którzy, każdy na swój sposób, będą mogli brać udział w tych filmach, szerząc pozytywne postawy i  zachowania w naszym najbliższym otoczeniu. 

 

Konkurs będzie polegał na realizacji krótkich reklam realizowanych przez młodych ludzi, pod okiem profesjonalistów, na profesjonalnym sprzęcie lub na najlepszych telefonach komórkowych. Krótkie spoty będą promować pozytywne zachowania, takie jak używanie toreb ekologicznych, walka ze smogiem, kupowanie w małych sklepach oraz segregowanie śmieci i pozytywne nastawienie wobec przyrody i innych ludzi, sąsiadów i odwiedzających nasze Powiśle. A podczas kiedy młodzi pasjonaci zrealizują swoje spoty, każdy będzie mógł brać udział w konkursie na najlepszy film “Eko” zrealizowanego na telefonie komórkowym, i wygrać nagrodę ufundowaną przez sponsorów akcji.

 

Warsztatom będą też towarzyszyć eventy jak degustacje produktów  – kawy, herbaty, jedzenia z różnych krajów, produkty z konopii, wina i piwa… wszystko co dobre i przyjazne dla ludzi i dla środowiska. Będą też projekcje filmów, spotkania z naukowcami, debaty z działaczami, szkolenia z ochrony środowiska i koncerty na rzecz ekologii, aby warsztaty “Zielona Kuchnia”, które rozpoczniemy wiosną 2020 roku, by miały realne przełożenie na naszą rzeczywistość, teraz i tu, i by pokazywały jak promować pozytywne zachowania, i dając dobry przykład, który potem zostaje sfilmowany i udostępniony przez social media, oddziaływać zarówno lokalnie jak i globalnie. 

 

PROPONOWANI PARTNERZY:

Urząd Miasta Warszawy

Radni Dzielnicy Śródmieście 

Centrum Nauki Kopernika

Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

Zarząd Transportu Miejskiego M. St. Warszawa

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w M. St. Warszawie

Mazowiecki Fundusz Filmowy

Akademia Sztuk Pięknych

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Aktorzy Teatru Ateneum 

Aktorzy Teatru Polskiego

Akademia Muzyczna imienia Fryderyka Chopina

Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Warszawska Szkoła Filmowa

Szkoła Reklamy

Akademia Fotografii

Dom Spotkań z Historią

 

Koprodukcja

PAPAYA

STUDIO WAJU